Майстер-клас на тему: «Вирощування олійних культур:особливості технології їх переробки та зберігання».

Новини

    Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України спільно з Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  7 лютого 2019 року проведено майстер-клас на тему: «Вирощування олійних культур:особливості технології їх переробки та зберігання».

    У майстер-класі взяли участь керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Живицький Дмитро Олексійович, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Миколайович Маслак, співробітники Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України та інших наукових установ, керівники та головні агрономи сільськогосподарських, фермерських господарств області, представники комерційних компаній.

     У вступному слові Олександр Маслак зосередив увагу присутніх на збільшенні в останні роки виробництва олійних культур, формуванню їх ресурсів для переробки, задоволення потреб внутрішнього ринку й експортного потенціалу.

   Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець ознайомив присутніх з тематикою проведення майстер-класів у лютому-березні поточного року.

   У своєму виступі старший науковий співробітник лабораторії селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України  Володимир Троценко зупинився на селекційному потенціалі та особливостях формування урожаю соняшнику в умовах Сумської області.

  Юрій Огурцов – завідувач лабораторією насінництва і насіннєзнавства Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН проінформував про  сучасні інноваційні гібриди соняшника селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва та способи підвищення їх насіннєвої продуктивності.

 Провідний науковий співробітник відділу рослинництва та сортовивчення Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН Микола Цехмейструк зупинився на технологічних аспектах вирощування олійних культур та сучасних сортах сої селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН.

  Науковці  Інституту сільськогосподарської мікробіології та АПВ НААН Світлана Дімова та Юрій Халеп у своїх виступах розповіли про значення мікробіологічних препаратів в підвищенні продуктивності рослин сої та економічній ефективності застосування препаратів в сучасних аграрних технологіях.

   На технологічних  аспектах вирощування та післязбиральній доробці насіння конопель посівних у своїй доповіді наголосив старший науковий співробітник відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віталій Кабанець.

  Представники комерційних  компаній із постачання засобів захисту рослин, регуляторів росту, мінеральних добрив та насіння інформували про особливості застосування препаратів на посівах олійних культур.

DSC09025 DSC09054 DSC09072 DSC09099