Науково-практичний семінар за темою: “Коноплі посівні та їх роль у відновленні України”

Новини

   18-19 серпня в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН відбувся науково-практичний семінар з розвитку коноплярства «НЕМР FEST на тему «Коноплі посівні та їх роль у   відновленні України».

   З 2018 року Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН започатковано проведення фестивалю промислових конопель «Hemp Fest», основною метою якого є відкриття нових горизонтів у розумінні цінності конопель посівних, як надзвичайно важливої, стратегічної сільськогосподарської культури для України. Традиційно щорічно у серпні місяці проходить цей фестиваль, але у зв’язку з нинішніми подіями у 2023 році захід пройшов лише у форматі науково-практичного семінару за темою “Коноплі посівні та їх роль у відновленні України”. Але це не завадило прибути на захід близько 100 учасникам не тільки із Сумської області, але і з Хмельницької, Рівненської, Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської,  Донецької та Одеської.

   В семінарі взяли участь представники наукових установ, органів влади, громадських організацій, контролюючих органів,  переробних підприємств.

   На пленарній частині науково-практичного семінару акцентовано увагу питанню розвитку коноплярства в умовах війни та відбудови України. Крім того було розглянуто законодавче регулювання у сфері промислових конопель, питання переробки конопель посівних у залежності від напрямку використання та економічну ефективність вирощування конопель посівних в Україні.

   Згідно програми семінару за участі провідних науковців, аграріїв, бізнесменів та фахівців в галузі коноплярства відбулася презентація нового сорту конопель посівних Софія, був здійснений огляд насіннєвих посівів, дослідів з технологій вирощування конопель посівних за різних напрямків використання.

   На практичній частині семінару були  розглянуті особливості збирання і зберігання трести конопель та комплектування машино-тракторних агрегатів, а також обладнання для переробки коноплесировини.

    За підсумками семінару була  прийнята резолюція.