Науково-практичний семінар за темою: «Стан озимих рослин та догляд за ними навесні 2019 року»

Новини

   21 березня 2019 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН згідно спільного плану роботи з Департаментом агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації та за участі провідних науковців Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла, Інституту захисту рослин НААН, керівників і спеціалістів агроформувань області, фермерів проведено науково-практичну конференцію: «Стан озимих рослин та догляд за ними навесні 2019 року».

   Модератором даного заходу  був заступник директора з наукової роботи Собко М.Г.

   Про прогнозовану структуру посівних площ у 2019 році зупинився  Маслак Олександр Миколайович,  директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

    Про роботу інституту у 2019 році з сприяння аграріям області впровадження у виробництво сучасних сортів і гібридів сільськогосподарських культур повідомив у своєму виступі Віктор Михайлович Кабанець, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

   Стан озимих рослин  та заходи щодо догляду за ними навесні 2019 р. були висвітлені у повідомленні Собка М.Г., заступника директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

   Щодо сортового складу та насінництва озимих зернових культур в сучасних умовах наголошено у виступі завідувача лабораторії селекції озимої пшениці Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла НААН Гуменюка Олександра Володимировича.

  Про сучасні ризики, щодо формування фітосанітарного стану агроценозів були висвітлені у виступі Андрієм Федоренко  – завідувачем лабораторії прогнозів Інституту захисту рослин НААН.

  Висвітлювались також питання догляду за посівами, захисту їх від бур’янів та хвороб, внесення добрив в ракурсі отримання не тільки високих врожаїв, а й збереження ґрунтів, отримання максимальних прибутків з 1 га  озимих зернових. Представники компаній внесли свої пропозиції по забезпеченню ресурсами комплексу сільськогосподарських робіт у 2019 році.

Науковці надали практичні поради, які варто використовувати в роботі сільськогосподарських підприємств. Особливої уваги заслуговують рекомендації щодо оптимізації використання ресурсів для отримання максимального прибутку.

DSC08766DSC08752

DSC08750
DSC08762