Семінар-нарада “Особливості догляду сільськогосподарських культур у поточному році”

Новини

    1 червня 2016 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН відбувся семінар-нарада з догляду за посівами сільськогосподарських культур у поточному році.

   У семінарі прийняли участь представники науково-дослідних установ області, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, керівники обласних структур АПК, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

   Відкриваючи семінар, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Анатолійович Подопригора зазначив, що станом на 16.05.2016 року ярих зернових та зернобобових культур посіяно на площі 361,2 тис. гектарів, або 84% до прогнозу, в тому числі: кукурудзи на зерно посіяно на площі 275 тис. гектарів, або 83% до прогнозу, гречки – на 10,3 тис. гектарів, або 54%, проса – на 0,8 тис. гектарів, або на 30%, сорго – на 0,5 тис. гектарів або на 36% до прогнозу. Сівбу соняшнику проведено на площі 174,9 тис. гектарів або на 99 % до запланованих площ. Посів сої проведено на площі 80,3 тис. гектарів, або на 72 % до прогнозу.

    Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу Віктор Михайлович Кабанець проінформував присутніх про фенологічний розвиток основних сільськогосподарських культур і вплив погодно-кліматичних умов, які склалися в умовах цього року на розвиток хвороб, забур’яненість та розповсюдження шкідників в посівах.

   Заступник директора з наукової роботи Інституту Микола Геннадійович Собко акцентував увагу на оптимальних строках сівби озимих зернових, їх сортовому складі  та особливостях формування урожайності.

     Під час проведення семінару учасники мали можливість ознайомитися з особливостями розвитку озимих  культур в 2016 році в залежності від строків сівби, способів обробітку ґрунту та сортового складу, оглянути демонстраційно-технологічні полігони, на  яких було представлено понад 500 сортів та гібридів сільськогосподарських культур (озима пшениця, жито, тритикале, озимий ячмінь, овес, просо, гречка, соя, кукурудза,  соняшник, льон).DSC04734DSC04795DSC04824DSC04987