Майстер-клас на тему: «Стан озимих рослин та догляд за ними навесні 2020 року»

Новини

    13  березня 2020 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН згідно спільного плану роботи з Департаментом агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації та за участі науковців Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва, керівників і спеціалістів агроформувань області, фермерів проведено майстер-клас на тему: «Стан озимих рослин та догляд за ними навесні 2020 року».

     Модератором даного заходу  був заступник директора з наукової роботи Собко М.Г.

   Про стан та перспективи розвитку зерновиробництва в області зупинився  Маслак Олександр Миколайович,  директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

     Про роботу інституту у 2020 році з сприяння аграріям області впровадження у виробництво сучасних сортів і гібридів сільськогосподарських культур повідомив у своєму виступі Віктор Михайлович Кабанець, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

      Стан озимих рослин  та заходи щодо догляду за ними навесні 2020р. були висвітлені у повідомленні Собка Миколи Геннадійовича, заступника директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

      Щодо сортового складу та насінництва озимих зернових культур в сучасних умовах наголошено у виступі завідувача лабораторії селекції та генетики жита озимого Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва Єгорова Дмитра Костянтиновича.

   Про сучасні ризики, щодо формування фітосанітарного стану агроценозів були висвітлені у виступі Олександром Ткаченком  – директор ТОВ «Агрохім-Проект».

     Висвітлювались також питання догляду за посівами, захисту їх від бур’янів та хвороб, внесення добрив в ракурсі отримання не тільки високих врожаїв, а й збереження ґрунтів, отримання максимальних прибутків з 1 га  озимих зернових. Представники компаній внесли свої пропозиції по забезпеченню ресурсами комплексу сільськогосподарських робіт у 2020 році.

    Науковці надали практичні поради, які варто використовувати в роботі сільськогосподарських підприємств. Особливої уваги заслуговують рекомендації щодо оптимізації використання ресурсів для отримання максимального прибутку.

DSC02927DSC02934DSC02958DSC02972DSC02980